Головна » 2017 » Червень » 24 » Яким буде ДПА в 2018 році?
15:21
Яким буде ДПА в 2018 році?

Майбутній період принесе чимало змін у систему освіти в країні. Так, відправляючи у минуле радянські підходи до підготовки та атестації учнів, міністерство освіти вводить нові, більш досконалі, на їх думку, підходи. Одним із таких підходів є те, що випускники шкіл здаватимуть ДПА в 2018 році безпосередньо у формі ЗНО. Міністерство освіти зазначає, що окрім загальнообов’язкових предметів, українські учні повинні складати тест з іноземної мови (у більшості випадків англійської).

Суміщення ДПА та ЗНО більше не буде. Міністерство освіти запевняє, що досвід проведення атестації школярів разом із незалежним оцінюванням відбувся лише в 2017 році, та найближчим часом не передбачається.

Окрім випускників III ступеню, атестаційні роботи складатимуть випускники І та II ступенів школи. Так, мова йде про екзамени після закінчення молодшої та середньої школи. Проте департамент з питань середньої та дошкільної освіти запевняє, що ДПА в молодших класах є нормою. Здача «екзаменів» проходитиме у формі звичайної контрольної роботи, та ніяк не відіб’ється на моральному здоров’ї школярів.

Коли скасують ДПА

Не перший рік йде обговорення на тему скасування ДПА у школах. На даний момент такого скасування не передбачається. Щороку методи проведення екзаменів лише змінюються та доповнюються. А ось яким буде ДПА в 2018 році достеменно невідомо.

Останні новини сповіщають, що учні мають право лише обирати предмети для здачі іспитів. Якщо ж абітурієнт ще не вирішив, яким саме буде напрямок його майбутньої професії, то він має право скласти більше трьох іспитів, а за кращими результатами подавати документи до вступу.

Наприклад, прихильники технічних дисциплін повинні складати іспит із фізики, проте вони також мають право обрати гуманітарні або природничі предмети.

Проект, згідно якого випускники середньої школи мають проходити тестування на рівні з випускниками старшої школи, вийшов ще в 2015 році. Проте чинності він набере лише в 2018.

Іспит з іноземної мови також має свої особливості: окрім тестових рівнів різної складності введено новий обов’язковий рівень – аудіювання. Цей вид завдання передбачує собою своєрідне голосове завдання (сприйняття на слух). Спеціаліст має зачитати уривок тексту, а учні, уважно прослухавши його, відповісти на зазначені питання.

Тестування доступне кожному

Для людей з обмеженою рухливістю підбиратимуться спеціальні заклади з усіма зручностями. Також з 2018 року розпочнеться друкування тестів для людей з розладами зору. Тривалість екзамену для людей з обмеженими можливостями буде більшою на півгодини, аніж для інших учнів.

ДПА 2018 буде подібною до європейської системи освіти. Складання тестової роботи забезпечує перевірку знань учнів на належному рівні. До того ж незалежне контрольне оцінювання у формі тестів дозволить знизити рівень корупції та упередженого ставлення до учнів.

Особливості подальшого навчання

Школярі зможуть здавати обов’язкові предмети, а також ті, що необхідні для вступу до омріяного ВНЗ. При чому здавати індивідуально необхідні предмети ще й в школі непотрібно.

За результатами оцінювання, школярі зможуть продовжити здобувати повну загальну середню освіту, або ж навчатись за такими напрямками:

 • ​ здобування академічної освіти учням (у ліцеї), які планують подальше навчання у ВНЗ;
 • ​ підготовка кваліфікованих робітників (у ліцеї);
 • ​ підготовка молодших керівників виробництва та послуг (у коледжі).

Важливо! Документ про закінчення одного з вищеприведених навчальних закладів дозволяє учням, в подальшому, вступати до університету.

Предмети, які стануть обов’язковими

Математика, українська мова та література — обов’язкові предмети для здачі ДПА в 2018 році.Третій предмет учні вибиратимуть самостійно, в залежності від типу своєї майбутньої професії. Обов’язковим предметом для здачі тестів у 2017 році була англійська мова. У 2018 році англійська також буде одним із обов’язкових предметів.

Серед ста сторінок проекту реформи шкільної освіти, чітко зазначено, що з 2018 року випускники 9-х та 12-х класів зобов’язані пройти зовнішнє незалежне оцінювання.

Для дев’ятикласників вибірковим предметом стане один з наступних:

 • ​ географія;
 • ​ фізика;
 • ​ хімія;
 • ​ біологія;
 • ​ історія України;
 • ​ іноземна мова (французька, англійська, іспанська, російська, німецька).

Представники національних меншин, що вивчають мову, яка відсутня у списку запропонованих, мають право складати іспит з рідної мови лише в школі.

Переведення учнів до старшої школи відбуватиметься за результатами оцінювання, а вступ до вищих навчальних закладів – на конкурсній основі.

Скасування тестування: реальність чи ні

Абітурієнтам цікаво, чи будуть використовуватися тести для ЗНО в 2018 році. Однозначно так. Скасовувати таку систему складання іспитів ніхто не збирається. Навпаки, з кожним роком дещо змінюються правила та підвищуються вимоги для учнів. Усі нововведення створені задля визначення справжнього рівня підготовки майбутніх студентів та прозорості вступу їх до вишів.

Як і в 2016 та 2017 роках, дія сертифікату обмежена, та складає лише один календарний рік. Це означає, що абітурієнт має можливість лише одноразово спробувати вступити до вищого навчального закладу. Якщо така можливість втрачена – необхідно знову проходити тестування по всім предметам.

Обов’язковим є здача тестів й для випускників середньої школи. Саме так, дев’ятикласники зобов’язані здавати свого роду ЗНО. Проте таке нововведення стосується лише тих, хто вирішив залишити школу на користь навчальних закладів І-ІІ ступенів акредитації. Екзаменаційна програма для дев’ятикласників буде складена за тогорічною програмою оцінювання випускників старшої школи.

Особливістю проведення тестування для 9-класників є наявність дворівневих тестів. Обов’язковими екзаменами є:

 • ​ тести з математики (за програмою 9-річної школи з алгебри та геометрії);
 • ​ українська мова та література.
Категорія: Новини сайту | Переглядів: 344 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar