Головна » Статті » Розробки уроків » 7 клас

ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ «ПОВЕДІНКА ТВАРИН»

Урок 56. ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ «ПОВЕДІНКА ТВАРИН»

Знання і вміння за плечима не носити.

Народна мудрість

Мета уроку: визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми «Поведінка тварин». Розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять. Виховувати культуру оформлення письмових робіт.

Обладнання і матеріали: картки для контролю знань.

Тип уроку: узагальнення і контролю знань.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап.

1. Організація класу.

2. Розминка «Епіграф». Як наведена в епіграфі народна мудрість стосується нашого уроку?

II. Актуалізація опорних знань.

Вправа «Слова за хвилину»: повторення термінів і понять, вивчених протягом теми. Робота в парах: хвилину називає поняття один учень, другу хвилину — інший.

III. Мотивація навчальної діяльності.

- От і ще один рубіж подолано, ще одну тему вивчено. Залишається тільки дізнатися свій рівень навчальних досягнень.

IV. Контрольна робота з теми «Поведінка тварин».

Виконайте тестові завдання 1-6, виберіть одну правильну відповідь

(кожна правильна відповідь - 1 бал).

1. Дослідник спостерігав за поведінкою дослідної тварини, робив записи і замальовки поз тварини, усіх послідовних етапів її діяльності. На базі цього можна скласти

А логограму.

Б ехограму.

В етограму.

Г кардіограму.

2. Для мами-пташки розкритий дзьоб пташеняти є сигналом приносити їжу. Такі сигнали називають

А знаковий стимул.

Б підкріплювальний сигнал.

В звукова модель.

Г показник голоду.

3. У собаки підіймаються вуха, коли вона чує шурхіт біля дверей до кімнати. Така реакція є

А умовним рефлексом.

Б безумовним рефлексом.

В інстинктом.

Г научінням.

4. Виберіть визначення, що відповідає поняттю імпринтинг.

А система послідовних безумовних рефлексів

Б реакція організму на зовнішнє подразнення

В фіксація в пам'яті ознак об'єктів у перші моменти після народження

Г утворення реакції на штучний подразник на базі природженої поведінки

5. Який поведінковий акт не можна віднести до грумінгу?

А пилові ванни горобців

Б купання в болоті слонів

В будування гнізда сойкою

Г чищення пір’я ластівкою

6. Дослід із ширмою під час годування, коли тварина правильно очікує їжу під час руху годівниці за ширмою, можна віднести до

А пошукової поведінки.

Б елементарної розумової діяльності.

В природженої нервової діяльності.

Г захисної поведінки.

7. Поясніть малюнки (кожен по 1 балу).

Танець бджіл під літерою А називають коловим вербувальним танцем. Що він означає?

Мурашки торкаються одна одної вусиками. Для чого вони це роблять?

8. Дайте коротку відповідь на запитання, закінчивши речення (кожна відповідь по 1 балу).

Назвіть соціальних тварин _____________   

Що таке територіальна поведінка? ________________   

9. Розгляньте малюнки. Що спільного і відмінного в поведінці цих тварин? Опишіть її біологічне значення (природжена чи набута, у чому доцільність тощо) (2 бали).

V. Підсумки.

Підбиття підсумків роботи.

VI. Домашнє завдання.

Підготувати міні-проекти (на вибір) на теми: «Як тварини пристосовані до життя в різних умовах», «Заповідні території України».



Джерело: http://subject.com.ua/lesson/biology/7klas_1/58.html
Категорія: 7 клас | Додав: Admin (23.04.2016)
Переглядів: 1698 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
avatar
1 cazachenkogosha • 21:25, 04.11.2017
а можно ответы?
avatar